MENU

  У наші дні кожна людина знає,що фізкультура і спорт корисні для здоров’я. Що ж стосується ролі руху  для фізичного і психічного розвитку   дитини дошкільного віку то саме в даному віці  він має рішуче значення  і слугує фундаментом для її подальшого розвитку.

        Дитині від народження притаманне бажання рухатись .В бігові,плаванні,стрибках вона задовольняє природну необхідність в рухові,хоча і не усвідомлює значення цієї діяльності.Дійсно,неможливо уявити здорову дитину нерухомою.Недостатність руху викликає цілий комплекс порушень в функціонуванні організму,який прийнято визначати як гіподинамію. Для малят втрата в русі-це втрата в розвитку,здоров’ї,знаннях.

       У дошкільному навчальному закладі № 3 цьому питанню приділяється особлива увага. Для дошкільнят облаштовано спортивну залу, міні стадіони в групах,волейбольний майданчик,футбольне поле з біговою доріжкою.

Вихователями  та інструктором з фізкультури Ніценко Т.Л.проводиться оздоровчо - профілактична робота. За віковими групами спланована і проводиться система загартовувальних заходів які включають ранкову гімнастику з корегувальними вправами (під час оздоровчого періоду ранкова гімнастика проводиться на свіжому повітрі),корегувальні вправи по профілактиці сутулості, плоскостопості,ходьбу босоніж,прогулянки на свіжому повітрі,дозований біг ,пішохідні переходи,фізичні заняття на свіжому повітрі та в спортивній залі , фізхвилинки , оздоровчі заняття в сольовій кімнаті.

    Ми переконалися, що фізичні вправи істотно впливають на підвищення емоційного тонусу дітей дошкільного віку. Під час занять фізичною культурою в них поліпшується настрій, з’являється почуття радості, задоволення,розвиваються витривалість,спритність.

      

      


Основними завданнями з фізичного виховання дітей є:

      /Files/12345.jpg

Режим дня для дітей передбачає їх різноманітну діяльність протягом усього дня. При цьому вихователі враховують інтереси, потреби, вік, стан здоров′я дитини, пору року.Особливу увагу в режимі дня ми приділяємо проведенню гартування,

що сприяє зміцненню здоров′я.

           /Files/0129.jpg

ми зі спортом дружимо зростаємо здоровими from sadok3
Фізкультурно - оздоровча робота  в закладі


Застосування інноваційних здоров'язбережувальних технологій 

 у моделювання освітнього простору дошкільного навчального закладу № 3 


Рухова активність дітей протягом дня

Педагоги ДНЗ № 3 постійно  спонукають дітей до рухливої діяльності, повсякчас регулюють їхню активність, та завжди схвалюють прояви самостійності, вольових зусиль. Важливо при цьому враховувати руховий досвід кожного малюка окремо, рівень рухливості, притаманній їй темп, здібності та природні можливості.
Обсяг рухової активності у межах активного режиму становить до трьох годин для дітей раннього віку, три – чотири години для дітей молодшого дошкільного віку та чотири – п’ять годин для дітей старшого віку. Прогулянки є важливим складником життєдіяльності всіх дітей. Неодмінна умова для їх проведення це збалансування вихователями програмних вимог з бажаннями дітлахів. Зміст роботи на прогулянках залежить від кількох складових: освітніх завдань, погоди, настрою дітей, загальної атмосфери в групі тощо....Корекційно - лікувальна фізкультура в дошкільному закладі
Пам'ятка для батьків щодо порушення постави у дітей
Фізичне виховання в сім'ї