MENU

 

    Для розвитку пізнавальних здібностей дітей,  забезпечення їх психологічного душевного комфорту в закладі функціонують красиві, оригінально облаштовані куточки.

    Історія людства нерозривно пов’язана з історією природи. На сучасному етапі питання взаємодії природи з людиною переросли в глобальну екологічну проблему. Ефективність формування екологічної компетентності дитини великою мірою залежить від середовища, в якому відбувається її життєдіяльність

    В садочку створена «зелена кімната», яка є головним осередком роботи групи з еколого-природничим направленням. В кімнаті зібрані різні види кімнатних рослин, які різняться за способом розмноження, потребі у світлі, воді. На кожну квітку заведений паспорт. Діти із задоволенням доглядають за квітами: витирають пил на листочках, підпушують землю, поливають, пересаджують.    Функціонує дослідницький центр, на базі якого працює екологічна студія «Пізнайко». 

                       

       В «зеленій кімнаті» працює  фітобар, в якому медична сестра за графіком напуває дітей чаєм з лікарських трав; є міні-музей лікарських трав, які ми з дітьми збираємо під час екскурсій, екологічних  стежин, турпоходів, прогулянок та міні-музей запахів, де діти  оздоровляються за допомогою ароматотерапії.                                                                       

           Для того, щоб діти краще розуміли, як використовується повітря, силами батьків і дітей створили міні-музей повітря, в якому зібрані різні прибори: віяла, вітрильник, фен, мельниця, повітряний змій…
  Особливої уваги заслуговує зібраний міні-музей хліба, адже праця хліборобів важка, цікава, корисна.
 

                       

       Дитячі враження від спілкування з природою знаходять яскраве відображення в зображувальній діяльності. Для цього в садочку є спеціальний кабінет, де діти малюють, ліплять, аплікують, знайомляться з творами видатних художників – це дає можливість прилучати їх до світу прекрасного, вишуканого.
Під час малювання малята використовують як традиційний так і нетрадиційний матеріал: пір'ячко, зубні щітки, нитки, зім'ятий папір, штампи, ґудзики, тички, вату, що розвиває у них творчу уяву, формує самостійність у виборі.

      

         

                                         

                                                                   

 

Цікавим осередком бувальщини є кімната народознавства – це місце, де зібрана матеріальна база для організації та проведення всієї навчально-виховної роботи з народознавства. Вона є для кожної дитини саме тим клаптиком рідної землі, де кожна річ, експонат, ілюстрація пробуджують патріотичні почуття дитини й підкреслюють її належність до українського народу.  Постійно діючими експозиціями є ті, що висвітлюють основні аспекти українського народознавства: історія України, національна культура, побут і господарство українців, громада та її звичаї в Україні, сімейні звичаї та обряди, народний календар, національне вбрання, народні знання, світогляд та вірування українців.  

                             

          

Щоб діти відчували себе артистами і могли грати ролі на сцені, в садочку створена кімната казок, в якій є справжня сцена і глядацький зал зі зручним м»яким диванчиком, а з поличок  на стіні споглядає на дітей багато казкових персонажів, що заохочують одних дітей виступати на сцені, других—дивитися дійство. А  в похмурі дощові дні тут діти залюбки переглядають мультфільми з великого екрану телевізора.